Výroky o živote

Ak otvoríme oči, budeme vidieť cez to všetko zlo v našich životoch aj veľa dobra; ako keď sa vonku dvíha škaredá hmla a odkrýva nádhernú krajinu.


Aj hlboké pády Ťa posilňujú, aj čiastkové víťazstvá Ti dávajú nádej.


Keď si sám a opustený cítiš Boha. Keď trpíš, dotýkaš sa neba a keď si znevažovaný a opovrhnutý, ešte viac túžiš po Bohu a jeho láske. Tak prečo sa bojíš, že sa ti to všetko raz v živote môže stať?!


Prečo musíme zažiť toľko smútku a utrpenia, toľko žiaľu a sklamania? Možno preto, aby sme neboli na seba príliš hrdí. Lebo pokora nás vedie dopredu, kým pýcha opačným smerom.


Aj tá najhoršia vec, ktorá sa ti v živote stane, môže byť pre teba požehnaním, lebo nevieš, či by jej neuskutočnenie sa, napokon, nebolo pre teba peklom. Prijímaj teda všetko s láskou.


Nie vždy nás v živote poznačia rázne a veľké veci či udalosti. Niekedy je to mnoho maličkostí naraz, ktoré menia náš život a jeho smer.


Život nie je jednoduchý. Utŕžime veľa rán, kým si uvedomíme našu maličkosť. Ale až z nej sa môžu rodiť veľké veci.


Nikto nie je taký dokonalý, aby zmenil Tvoju minulosť, ale je veľa takých, ktorí by riadili Tvoju budúcnosť.


Mnohé veci nedokážeme pochopiť, mnohé si vyčítame sami a mnohé vyčítajú nám. Pritom najdôležitejšie je mať svoje šťastie pevne vo svojich rukách a cítiť ten božský pokoj v srdci po každom vydarenom skutku, po každom vyhratom vnútornom boji.


Bojuj vždy za seba a svoje šťastie aj za cenu toho, že stratíš všetkých alebo všetko; pretože ak stratíš seba a svoje šťastie, nikto a nič ich nenahradí.


Učme sa prijímať s pokorou porážky a všetky sklamania. Sú varovným prstom a začiatkom novej nádeje.


Tešiť sa z toho, akú osobnosť zo mňa vymodeloval Boh cez utrpenie je oveľa krajšie, ako sa tešiť z toho, akú osobnosť som zo seba vymodeloval sám cez rozkoš a vášne.


Aj ten najmenší tvor na svete chce prežiť svoj život najzmysluplnejšie, nech už je akokoľvek krátky. Tak prečo sa ho vrchol stvorenia snaží prežiť čo najpohodlnejšie, nech je už akokoľvek dlhý?!


Čím viac sa usilujem o dobro, tým viac to navonok vyzerá ako najväčšie zlo - pýcha, pokrytectvo, faloš, pretvárka...


Buď tým, čím chceš byť v tejto chvíli, pretože máš celý život na to, aby si ním bol.


Nezáleží na tom, koľkými titulmi máš ohraničené svoje meno, ale na tom, koľkými je ohraničené tvoje srdce.


Ak cítiš správne rozhodnutie, neanalyzuj ho pred všetkými. Oni ho nemôžu potvrdiť ani vyvrátiť. Hlas každého srdca je jedinečným kľúčom, pasujúcim do zámku života jeho majiteľa.


Nikdy neľutuj rozhodnutia, za ktorými si si v danej chvíli stál. Hľaď v každej chvíli vpred!


Ľahostajnosť je najväčšia metla ľudstva.


Skromnosť, pokora a láska nikdy neprekonajú ctižiadostivosť, pýchu a nenávisť.


Priznať si vlastný omyl je takmer rovnako hrdinské ako ho nikdy neurobiť.


Vrcholom obety je poníženosť.


Žiť je umením, ale žiť pre lásku je výzva. Je to každodenný boj prinášajúci ovocie.


Netreba sa báť "dobrej" smrti, ale zlého života.


Žijem, aby som naplnil svoje poslanie. Môj čas sa neustále skracuje. Spôsobil som veľa zla. Teraz však chcem urobiť aspoň jedného človeka šťastnejším.