Ako si vybrať toho správneho, ak som sa už (nie) raz poriadne sekla?

Sex je dôležitý, ale ak to má byť perspektívne, skúste byť nekompromisná k mužom, ktorí na tom zďaleka nie sú tak zle, ako to prezentujú alebo ako to vy neraz vnímate. Muži totiž vedia ako na vás. Treba hľadať charakter, nie slepého manipulátora, ľahostajného či bojazlivca. Najhorší charakter má otvorené toľko zadných dvierok a tak sebecké plány, že na to, aby to vyzeralo pekne (lákavo, zaujímavo), musí všetko prifarbiť (a navonok čo-to pozatvárať). Muži vedia ako na iné ženy, preto by mali vedieť ako na ženu, ktorú majú doma a ak to nevedia, majú odborníkov. Manželstvo je zodpovednosť dvoch dospelých ľudí, nie hra - Čo oko nevidí, to srdce nebolí. Ak sa niekto pri výbere partnera zmýlil, nech to rieši zodpovedne a dospelo, nie ako nadržaný adolescent. Skutočný charakter sa hľadá ťažko, ale bude to naozaj stáť za to.

Sex je vnímaný trošku inak mužom a trošku inak ženou. Pre muža je viac o penise, hrdosti, posile sebavedomia, vyzdvihnutí vlastného ega, o živočíšnej slasti. Dá sa povedať, že pre muža je sex často športom, hrou dospelých. Pre ženu je to chvíľa bezpečia, istoty, vášne, je to hodnotná chvíľa, v ktorej môže byť ocenená a milovaná v slobode alebo pošliapaná, zneužitá v akejkoľvek podobe. Sex je najkrajší vtedy, keď sa dvaja ľudia nemusia na nič hrať, keď moment spojenia je prekvapením, nie cieľom plánu.

Empatia má svoj čas, svoje miesto a svoj prejav, ale predsa len nemá mať takú dôležitosť, ak hľadáte partnera na celý život. Zo súcitu sa žiť nedá a altruizmus sa nikdy neprejavuje mužovi, ktorému chýba sex, pokiaľ je dospelý (nedospelého môžete poľutovať za sprievodu hurónskeho smiechu).

Skúste si vážiť i vlastnú slobodu, stav - nezadaná a cvičte sa v trpezlivosti; vo vyčkávaní na pravú lásku, v čakaní na to najlepšie a naďalej nech to pre vás ostane tým najlepším, čo ste si mohli vybrať. Nás všetkých skutočne naplní iba pravá láska, nie povrchné účelové a krátkodobé stretnutia s prízemným cieľom. Ja nedehonestujem sex, ale každá z vás vie, že ak vám muž/milenec vyjadrí svoju lásku len pri sexe, ale inak sa vás celý rok, aký je dlhý nespýta, čo cítite a či niečo nepotrebujete... a nezbadá, že ste smutná, resp. rieši to s vami povrchne, lebo so smutným človekom sa mu ťažko pomiluje..., nenapĺňa vás to a potom si už sama prajete, aby to skončilo. Takým štýlom hľadania lásky by ste ale vystriedali polovicu republiky :-) a zostali samy. Preto sa oplatí investovať do vyššieho cieľa a oplatí sa byť trpezlivým. Ak nikomu predčasne nesľubujete veľkú lásku a bezhlavo s niekým nesplodíte dieťa, nemalo by sa vám stať - Vyberala až preberala. Všetko má svoj čas a svoju postupnosť a raz príde ten moment, kedy zistíte, že toto je človek, s ktorým chcete stráviť zvyšok života. Problémom dneška je to, že si túto vetu akosi všetci začíname hovoriť pravidelne pri rôznych osobách v rovnakom alebo odlišnom čase. Čo je pravou príčinou našej nespokojnosti? Nie sme to my sami? A ak sme sa aj sekli pri výbere partnera (lebo máme právo na omyl), nedá sa to vyriešiť zrelým civilizovaným spôsobom a hlavne spôsobom fair-play?