On-line čet pre Teba!

Máš viac ako 15 rokov, hľadáš odpovede alebo sa potrebuješ s niekým porozprávať?

Niečo Ťa trápi alebo sa chceš čosi opýtať v priestore, v ktorom Ťa nikto nebude súdiť, nebude nechápať, čudovať sa či dívať sa na Teba zhora? Ak áno, určite napíš!

Komunikovať s Tebou budem ja ako zakladateľ webu, ktorý s Tebou prejde danú fázu života bez toho, aby Ti čosi radil, nebodaj vnucoval. 

Podobných aktivít je na Slovensku viac, ale tu sa snažím nebyť zaskočený žiadnym problémom, byť čo najviac otvorený rôznemu spektru životných situácií, ich prežívania, pristupovania k nim, byť blízko ľuďom, ktorí sa dostali do prekérnych situácií, stoja pred životnými dilemami. Chcem rozšíriť kvalitné virtuálne priestory pre mladých ľudí a vypočuť akýkoľvek ich problém.

Ako postupovať?

Najprv je potrebné napísať e-mail na:

jan@citlivetemy.sk

Prostredníctvom e-mailu sa dohodneme, kedy a kde prebehne čet, telefonát alebo osobné stretnutie. Nebránim sa ani stretnutiu s tvojimi blízkymi, ak to bude potrebné a budeš to sám chcieť. Pokiaľ nie si fyzicky dospelý, k osobnému stretnutiu môže dôjsť len v prítomnosti Tvojho zákonného zástupcu. 

V prvom e-maile je fajn o sebe (najmä pohlavie a vek) a svojom probléme napísať pár viet. Uveď, ktorej z nižšie uvedených tém sa chceš v on-line čete venovať. O mieste svojho výskytu sa zmieň iba v prípade záujmu o osobné stretnutie. Inak to spomínať nepotrebuješ, ani po tom nikto nebude pátrať. Môžeš si byť istý/á tým, že na druhej strane bude človek, ktorého schopnosti a osobnosť boli preverené, resp. sú poznané a môžeš sa pri ňom cítiť bezpečne. Samozrejmosťou je obojstranná diskrétnosť, uchovanie citlivej informácie či tajomstva.

Témy on-line rozhovorov

Virtuálne rozhovory/Osobné stretnutia pri:

  • hľadaní svojej identity a životnej cesty
  • osobných, vzťahových, rodinných problémoch
  • závislostiach - látkových aj nelátkových (vrátane nekontrolovateľnej sexuálnej aktivity)
  • homosexualite alebo pedofílii neprijatej sebou samým, blízkymi osobami
  • čomkoľvek, čo je v rozpore so svedomím, vierou, čo zneisťuje, "núti" konať tajne, spôsobuje expanziu problému, vyvoláva pochybnosti, zmätok alebo smútok

PoznámkaAk si napísal/a e-mail a nedostávaš odpoveď, buď, prosím, trpezlivý/á. E-mailová schránka sa pravidelne kontroluje a niekedy, vplyvom rôznych okolností,  odpovedám o niečo neskôr. Za to sa Ti vopred ospravedlňujem. Pokiaľ však nedostaneš odpoveď ani po mesiaci, prosím, pošli e-mail znovu alebo mi napíš cez kontaktný formulár na tomto webe. Ďakujem.