On-line čet pre Teba!

Máš viac ako 15 rokov, hľadáš odpovede alebo sa potrebuješ s niekým porozprávať?

Niečo Ťa trápi alebo sa chceš čosi opýtať v priestore, v ktorom Ťa nikto nebude súdiť, nebude nechápať, čudovať sa či dívať sa na Teba zhora? Ak áno, určite napíš!

Komunikovať s Tebou bude mladý dobrovoľník, človek, ktorý s tebou prejde danú fázu života bez toho, aby Ti čosi radil, nebodaj vnucoval. Prosíme Ťa však, aby si mu nechal slobodu, rešpektoval jeho súkromie a neviazal sa na neho.

Podobných aktivít je na Slovensku viac, ale tu sa snažíme nebyť zaskočení žiadnym problémom, byť čo najviac otvorení rôznemu spektru životných situácií, ich prežívania, pristupovania k nim, byť blízko ľuďom, ktorí sa dostali do prekérnych situácií, stoja pred životnými dilemami, ale zároveň hľadajú Boha, resp. nepopierajú jeho existenciu. Chceme rozšíriť kvalitné virtuálne priestory pre mladých ľudí a vypočuť akýkoľvek ich problém.

Predovšetkým ide o virtuálny projekt (on-line čet) s mladými ľuďmi, ktorí hľadajú odpovede na rôzne citlivé otázky alebo ich ako kresťanov čosi trápi, niečo nezvládajú. V žiadnom prípade nenahrádzame odbornú pomoc.

Ako postupovať?

Najprv je potrebné napísať e-mail na:

jan@citlivetemy.sk

Prostredníctvom e-mailu sa dohodneme, kedy a kde prebehne čet (najčastejšie ide o Facebook alebo gmailový čet, takže ak potrebuješ zostať v anonymite, založ si účet na Gmaile). V prvom e-maile je fajn o sebe (najmä pohlavie a vek) a svojom probléme napísať pár viet. Uveď, ktorej z nižšie uvedených tém sa chceš v on-line čete venovať. O mieste svojho výskytu sa zmieň iba v prípade záujmu o osobné stretnutie. Inak to spomínať nepotrebuješ, ani po tom nikto nebude pátrať. Môžeš si byť istý/á tým, že na druhej strane bude človek, ktorého schopnosti a osobnosť boli preverené, resp. sú poznané a môžeš sa pri ňom cítiť bezpečne. Samozrejmosťou je obojstranná diskrétnosť, uchovanie citlivej informácie či tajomstva. Pokiaľ sa Ti niečo nebude páčiť, napíš osobe zodpovednej za daný projekt cez kontakty webu citlivetemy.sk.

Témy on-line rozhovorov

Virtuálne rozhovory/Osobné stretnutia pri:

  • rozlišovaní duchovného povolania alebo hľadaní inej životnej cesty
  • ochote žiť v partnerskom vzťahu predmanželskú čistotu
  • hľadaní Boha a poznávaní katolíckej viery i cirkvi
  • probléme s masturbáciou, pornografiou a nezriadenou sexualitou
  • homosexualite
  • čomkoľvek, čo je v rozpore so svedomím, vierou, čo zneisťuje, "núti" konať tajne, spôsobuje expanziu problému, vyvoláva pochybnosti, zmätok alebo smútok

Poznámky: 

Ak si napísal/a e-mail a nedostávaš odpoveď, buď, prosíme, trpezlivý/á. E-mailová schránka sa pravidelne kontroluje a niekedy, vplyvom rôznych okolností, sa odpovedá o niečo neskôr. Za to sa Ti vopred ospravedlňujeme. Pokiaľ však nedostaneš odpoveď ani po mesiaci, prosíme, pošli e-mail znovu alebo napíš zakladateľovi webu cez kontaktný formulár na tomto webe. 

Prosíme tiež, aby si nás nekontaktoval z domény azet.sk. Tieto správy zrejme nedostaneme. Chyba nie je na našej strane. 

Pôvodný e-mail kamkracam@azet.sk bol naposledy dostupný 29. 11. 2019. Odvtedy sa nám do neho nepodarilo prihlásiť (pravdepodobne je zablokovaný, pretože to isté sa stalo s e-mailom vypocujma@azet.sk). Pokiaľ si písal/a na tieto e-maily v dátume medzi 29. 11. 2019 a 5. 7. 2020, prosíme, ozvi sa ešte raz na hore uvedený (už stránkový) e-mail. Veľmi sa ospravedlňujeme za výpadok. Ďakujeme za pochopenie.