On-line čet pre Teba!

Máš viac ako 15 rokov, hľadáš odpovede alebo sa potrebuješ s niekým porozprávať?

Niečo Ťa trápi alebo sa chceš čosi opýtať v priestore, v ktorom Ťa nikto nebude súdiť, nebude nechápať, čudovať sa či dívať sa na Teba zhora? Ak áno, určite napíš!

Komunikovať s Tebou bude mladý dobrovoľník, človek, ktorý s tebou prejde danú fázu života bez toho, aby Ti čosi radil, nebodaj vnucoval. Prosíme Ťa však, aby si mu nechal slobodu, rešpektoval jeho súkromie a neviazal sa na neho.

Podobných aktivít je na Slovensku viac, ale tu sa snažíme nebyť zaskočení žiadnym problémom, byť čo najviac otvorení rôznemu spektru životných situácií, ich prežívania, pristupovania k nim, byť blízko ľuďom, ktorí sa dostali do prekérnych situácií, stoja pred životnými dilemami, ale zároveň hľadajú Boha, resp. nepopierajú jeho existenciu. Chceme rozšíriť kvalitné virtuálne priestory pre mladých ľudí a vypočuť akýkoľvek ich problém.

Predovšetkým ide o virtuálny projekt (on-line čet) s mladými ľuďmi, ktorí hľadajú odpovede na rôzne citlivé otázky alebo ich ako kresťanov čosi trápi, niečo nezvládajú. V žiadnom prípade nenahrádzame odbornú pomoc.

Ako postupovať?

Najprv je potrebné napísať e-mail na:

vypocujma@azet.sk

Vyberáme Pokec kvôli tomu, že je mladým ľuďom známy, nie je problém si na ňom vytvoriť anonymný profil a má kvalitný četovací priestor. V e-maile je fajn o sebe (najmä pohlavie a vek) a svojom probléme napísať pár viet. Uveď, ktorej z nižšie uvedených tém sa chceš v on-line čete venovať. O mieste svojho výskytu sa zmieň iba v prípade záujmu o osobné stretnutie. Inak to spomínať nepotrebuješ, ani po tom nikto nebude pátrať. Osobné stretnutie však zrejme kvôli vyťaženosti dobrovoľníkov bude možné iba vo výnimočných prípadoch. V prípade, že sa Tvoj prvý e-mail nebude zhodovať s četovacím nickom, už v prvom e-maile uveď, pod akým četovacím nickom, vytvoreným na Pokeci, budeš vystupovať. Pokiaľ sa s daným dobrovoľníkom dohodneš na čete, informuje Ťa o tom, kto s Tebou daný čet bude realizovať (či on sám alebo niekto iný) a dobrovoľník sa Ti vždy na začiatku spoločného četu predstaví krstným menom a vekom. Ak začneš s jedným, je vhodné potom pokračovať s tým istým. Bude Ti načúvať a smerovať rozhovor. Môžeš si byť istý/á tým, že pôjde o mladého človeka, ktorého schopnosti a osobnosť boli preverené, resp. sú poznané a môžeš sa pri ňom cítiť bezpečne. Samozrejmosťou je obojstranná diskrétnosť, uchovanie citlivej informácie či tajomstva. Pokiaľ sa Ti niečo nebude páčiť, napíš osobe zodpovednej za daný projekt cez kontakty webu citlivetemy.sk.

Témy on-line rozhovorov

Virtuálne rozhovory/Osobné stretnutia pri:

  • rozlišovaní duchovného povolania alebo hľadaní inej životnej cesty
  • ochote žiť v partnerskom vzťahu predmanželskú čistotu
  • hľadaní Boha a poznávaní katolíckej viery i cirkvi
  • probléme s masturbáciou, pornografiou a nezriadenou sexualitou
  • homosexualite
  • čomkoľvek, čo je v rozpore so svedomím, vierou, čo zneisťuje, "núti" konať tajne, spôsobuje expanziu problému, vyvoláva pochybnosti, zmätok alebo smútok

Poznámky: 

Pre on-line čet s dobrovoľníkom potrebuješ mať založený účet na Azete. Ak ho už máš a chceš ho použiť, prihlás sa. Ak chceš použiť iný alebo zatiaľ účet nemáš, bezplatne sa zaregistruj podľa pokynov na webe pokec.sk.

Ak si napísal/a e-mail a nedostávaš odpoveď, buď, prosíme, trpezlivý/á. E-mailová schránka sa pravidelne kontroluje a niekedy, vplyvom rôznych okolností, sa odpovedá o niečo neskôr. Za to sa Ti vopred ospravedlňujeme. Pokiaľ však nedostaneš odpoveď ani po mesiaci, prosíme, pošli e-mail znovu alebo napíš zakladateľovi webu cez kontaktný formulár na tomto webe. 

Pôvodný e-mail kamkracam@azet.sk bol naposledy dostupný 29. 11. 2019. Odvtedy sa nám do neho nepodarilo prihlásiť. Pokiaľ si písal/a na tento e-mail v dátume medzi 29. 11. 2019 a 29. 6. 2020, prosíme, ozvi sa ešte raz na nový e-mail. Veľmi sa ospravedlňujeme za výpadok. Zrejme sa nám pôvodný e-mail už nepodarí obnoviť. Ďakujeme za pochopenie.