Keď homosexualita nie je vrodená...

22.03.2021

Keď aj Grindr (mobilná aplikácia pre gayov) odhalí pravdu o tom, že homosexualita nie je vrodená...


Dobrý deň,

som gay žijúci v ČR už niekoľko rokov. Odchádzal som tam nielen za lepšou prácou, ale aj kvôli podmienkam, aké tam má LGBT komunita, že tam je to v podstate každému jedno a títo ľudia, teda my a aj ja sa tam môžeme cítiť slobodnejšie.

Moja rodina je konzervatívna. Vedeli síce akceptovať to, že som gay, ale nie to, že by som im mal domov priniesť partnera. Tak som radšej odišiel, aby som im nerobil hanbu ani nespôsoboval traumu.

Áno, bol som veriaci, člen cirkvi, ktorú nebudem menovať, ale odišiel som z nej aj oficiálne, čo som doma nepovedal a po príchode do Čiech som akoby začal nový život. Nemodlil som sa už doma, ale nútili ma chodiť do kostola, tak som šiel. Tu sa všetko zmenilo, začal som nový život, taký, aký som chcel. Nie, stále nemám partnera, som po niekoľkých neúspešných pokusoch o stáleho partnera a verím tomu, že raz ho stretnem a spolu budeme šťastní.

Na Citlivé témy ma raz upozornil jeden človek, keď vyšla kniha, ktorú ponúkate na webe. Nezaobišlo sa to bez poznámky, že je to slovenský fanatik, ktorý chce každému vnucovať svoju pravdu a lanáril ma, aby sme "ho dali dole." Vtedy som zablúdil na Postoj.sk a prečítal si pár komentárov pod už ani neviem ktorým článkom a z nich som mal pocit, že to bude fakt nejaký cirkvou zmanipulovaný chudák, ktorý ešte nenašiel cestu k vnútornej slobode a k žitiu homosexuality tak, ako ju žije každý normálny človek a nerieši sprostosti okolo nej. Tým to pre mňa skončilo. Mal som pre neho pochopenie, lebo viem, čo to je existovať vo fanatickej rodine, v cirkvi na Slovensku a bolo mi ho ľúto. Necítil som zlosť, nepotreboval som na neho kydať, len som si prial, aby prestal. Potom som si všimol, že ste sa na Postoji lúčili kvôli ľuďom.

Za toto všetko sa chcem ospravedlniť. Bolo ľahké uveriť komentárom a nečítať si články, no ak ste už raz nahnevaný na cirkev, máte ťažké srdce na svoju rodinu, nemáte silu si čítať ani jeden článok, ktorý vám pripomenie váš hnev či bolesť alebo ktorý vás chce presvedčiť o niečom inom. Takisto som si pri tom spomenul na môjho známeho, Slováka, ktorý je gay ako ja. On mal podobné názory, ako píšete, bol veriaci. Raz mi hovoril, že ho kvôli viere a kvôli tomu, že hovoril gayom, že sa nenarodil ako gay odmietlo a vysmialo množstvo gayov. Viem, že potom skončil na liekoch a všetci sme si mysleli, že mu preplo z toho, že nevedel prijať seba. Ako sa dočítate ďalej, aj tu sa mi otvorili oči a pochopil som, že je veľmi otázne, čo mu naozaj ublížilo.

Ako každý gay tu v ČR, tak aj ja už roky fungujem na appke pre gayov - Grindr. Tam som spoznal muža, ktorý má jednovaječné dvojča. Jeho brat je heterosexuál, má partnerku a tri deti. Toto ma riadne zarazilo, že ako je to možné, keď spoločnosť, odborníci aj LGBT komunita ma celý život kŕmili tým, že toto je pravda. Akým právom mám teraz cirkvi nazývať manipulujúce zoskupenia? Aby ste mi verili, posielam screenshot zo začiatkov našej konverzácie. Ďalej už nie z úcty k nemu a nie je to ani podstatné.

Neviem, čo s tým. V mojom živote sa tým nič nemení okrem toho, že chcem byť tolerantnejší voči ľuďom s iným názorom, lebo zjavne nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá. Alebo len máločo. A chcem sa tým aj ospravedlniť človeku, ktorý si asi musel kvôli svojim názorom i kvôli knihe veľa vytrpieť. Posielam Vám aj screenshot profilu človeka, ktorý Vás tu asi najviac hejtoval a písal dlhé komentáre. Ten, ale, prosím, nezverejňujte. Je to len pre Vás, aby ste si z toho nič nerobili. Z toho profilu vidíte, že ten človek je mimo a šťastný nemôže byť ani omylom.

Neviem, či by ešte nejaké výskumy mali zmysel. Ja som všetky odlišné názory či hnutia o tom, že homosexualita nie je vrodená považoval za cirkvou motivované výkriky a takto sme nastavení asi v každej vyspelej spoločnosti. Ani neviem, či má zmysel hovoriť o tom, že homosexualita zrejme nie je vrodená, lebo čo s tým? Nikto z nás nechce byť skúmaný, liečený atď. Chceme len byť šťastní s niekým, kto nás bude naozaj milovať.

Píšem z jednorazovo vytvoreného mailu, lebo si neželám byť kontaktovaný a rozvíjať to. Sám potrebujem čas, aby som spracoval to, čo som v sebe živil roky, dal si to v sebe trochu dokopy a to nepôjde z mesiaca na mesiac. Ďakujem za pochopenie aj za to, že Vaše články nie sú fanatickým búchaním hlavy o stenu..., len sú... ťažko uveriteľné..., ale to už nemusí byť Váš problém. :-) Závidím Vám Vašu vieru, asi len s ňou sa Vaše články dajú skutočne pochopiť.