Spustilo sa mediálne šialenstvo a hon na cirkev ako protiútok za fiktívny útok

26.11.2020

Posledné dni žijeme heslom - Kto sa pridá, nie je homofób. A pridala sa aj Liga za duševné zdravie. Čo keby sme sa riadili heslom - Poznaj a potom si urob názor?

Zaujalo ma krátke vyjadrenie Denníka N s využitím bohatého archívu informácií, ktoré im pasujú do "objektívneho" informovania o homosexualite a bez ohľadu na ich výpovednú hodnotu. Neprekvapilo ma, že pod ním sa objavili správy o tom, čo je najnovšie z témy LGBT+, napr., že sa máme sústrediť na dúhové deti a zdieľané rodiny. Bolo by dobré bližšie špecifikovať, z akej časti LGBT+ komunity prichádzajú tieto správy a pre akú veľkú časť LGBT+ komunity na Slovensku sú vlastne iba urážkou.

Prekvapivo sa pridal aj ďalší portál, aby ponúkol svoje "škandalózne" odhalenie, na ktoré už reagovať nebudem, nakoľko som naň reagoval v predchádzajúcom článku.

Veľmi ma vo svojom stanovisku prekvapila Liga za duševné zdravie. Je skutočne odvážne hovoriť o neomylnosti biologických (genetických, epigenetických, imunologických, evolučných...) hypotéz a poprieť akékoľvek iné vplyvy. A to len preto, že sa o nich nepublikuje? To fakt? Nikdy vás nenapadlo zamyslieť sa nad tým, kto by to dnes publikoval? V dnešnej dobe je bežné, že vám v prestížnom vedeckom časopise nezverejnia článok, lebo v schvaľovacej komisii sedia ľudia, ktorí jednoducho nechcú presadiť výsledky kvôli autorovi alebo už len pre samotné výsledky, nakoľko majú iný postoj a presadzujú inú metodiku alebo produkt (napr. liek). A to sa bavíme o niečom, čo sa vedecky nedá spochybniť. Ako ľahko potom môžeme ohýbať niečo, čo sa dokázať nedá? Na tom už desaťročia stojí výskum homosexuality - že sa to overiť nedá, sú to iba hypotézy, ktoré pasujú do aktuálneho spoločenského nastavenia. Ešte väčšou hanbou by bolo, keby sa pod vyhlásenie podpísal odborník na dušu, ktorý veľmi dobre vie, akým zložitým vývinom si tá duša prechádza najmä prvé dve dekády života a že vývin sexuality nemožno vyňať a oddeliť od vývinu tejto duše. To by už nebola odbornosť, ale amaterizmus. Ocenil by som úprimnosť našich odborníkov na dušu so slovami: "Vieme, že za ľudskou sexualitou nestojí iba genetika, ale bojíme sa, aby pravda nezačala ubližovať tam, kde s ňou nie sú ochotní alebo pripravení narábať nezraňujúco. Preto mlčíme." Vydať takéto stanovisko by bolo férové, ale kto dnes má takú odvahu? Aspoň sa pokúsme spamätať a prestať hovoriť, že pri homosexualite je buď iba genetika, alebo potom voľba. Lebo obe možnosti sú nezmysel a nechápem, čo z toho máme, ak vidíme iba dve možnosti. Vari niekoho platia za to, aby sa zasekol v čase? A aj v primitivizme, lebo ponuka možností je dúhová.

Za to ma aspoň trochu pozitívne prekvapilo video istej Češky, ktorá sa dlhú dobu zdráhala publikovať svoj postoj. Ani sa jej nečudujem.

Ak nadviažem na postoj tejto jednej osoby a vlastne kopec ľudí, ktorí vnímajú Písmo komplexne, nie je prekvapením, že kresťania sa legitímne pýtajú na postoj Boha k praktizovanej homosexualite. Zaujímavé je, že ak dostanú odpoveď, že ich homosexualita nie je Bohom daná (a, prirodzene, nie je ani voľbou), nemajú absolútne žiaden oporný bod v spoločnosti, priestor na ďalšie polemiky, hľadanie a prijatie. Ak sa objaví ktokoľvek, kto im tento priestor chce dať, je nepriateľ komunity i demokracie. Ľahko sa zneužíva mlčanie homosexuálnej komunity a ešte ľahšie sa nekriticky prijímajú prvky Západu súvisiace s LGBT+ kultúrou a životným štýlom.

Zrejme ľudia nechcú byť už ledajaké ovce, potrebujú sa správať moderne stádovito podľa pravidla, že medializovaná informácia je pravdou, že kričiaci sú pravdiví a mlčanie je len nevyjadrený súhlas s pravdou ostatných. Nie, nie, vôbec to nie je totalitný strach povedať opačný názor. Veď už nežijeme v takej dobe, však?

Nech si to už každý pomenuje ako chce, niečo tu nie je v poriadku. Ani tak nejde o to, že sexualita je citlivá téma..., ide skôr o to, že ľudia nechcú počúvať, sú zaujatí, uväznení v zlatej klietke z vlastnej nedotknuteľnosti a bohorovnosti s nutkaním zahajovať protiútok aj tam, kde nikto neútočí. Fascinuje ma panický strach LGBT+ komunity - alebo skôr ich nekritických mediálne známych zástancov - prijať fakt, že nie každý sa s homosexuálnym správaním narodil. Je to panický strach z toho, aby sa nehovorila verejne pravda alebo z toho, aby sa neklamalo? To druhé nemá logiku. Nemáme napríklad panický strach z toho, aby politici túto krajinu svojimi klamstvami neničili. Klamstvá predsa neohrozujú až do takej miery, aby zakaždým spúšťali davové šialenstvo s produkciou desiatok neobstojných protiargumentov. Žeby boli Slováci tak ľahko manipulovateľní reklamou a liberálnymi autoritami? Pýtam sa - čo je zlé na konzervatívnej autorite alebo na kresťanskej autorite, ktorá sa nehanbí a nebojí propagovať Písmo také, aké naozaj je a nie také, aké by malo byť na modernú spoločnosť, ktorá nepotrebuje autentického Boha?

Alebo sme len príšerne alergickí na slovo konzervatívny, na slovo cirkev a musíme menšinový tábor zhnusovať ostatným a potápať ho? To naozaj v ňom nie je nikto dobrý a nič dobré? Alebo je dobrý i dobré, ak zostane umlčané? Alebo ak sa stádovito pripojí k ostatným, hoci iným názorom neuráža ani sa nepovyšuje nad menšinu?

Médiá by mali hľadať a prezentovať ľuďom pravdu. Prečo sa to nedeje pri problematike homosexuality, prečo práve tu potrebujú médiá prekrúcať, zahmlievať, útočiť, tváriť sa, že majú všetky odpovede a dokonca vnucovať ich publiku..., to sa pýtam už toľko rokov a zrejme odpoveď nedostanem nikdy.


P. S.: Nezabudnite, že 1. 12. 2020 sa na Postoji v blogu Citlivé témy spúšťa prvé on-line kolo vašich otázok a našich odpovedí k téme Homosexualita. Odpovedať by mal Ján Poľa a Peter z knihy Homosexualita bez farieb dúhy. Pravidlá budú zverejnené pred polnocou z pondelka na utorok. Tešíme sa.