Silná zostava (Ako zvládnuť inakosť?)

24.11.2018

12. 11. 2018 sme mohli na "Dvojke" vidieť diskusnú reláciu Silná zostava na tému Ako zvládnuť inakosť? Päť dám diskutovalo o téme emocionálne, horlivo..., jednoducho, ako to len ženy vedia. A medzi tým sa mohli popýšiť svojou úspešnosťou a "kvalifikovanosťou" vyjadrovať sa k homosexualite (po kliknutí na obrázok vás presmeruje na video s popisom v archíve rtvs.sk).

Podľa mojich zdrojov nebol záujem pozvať do štúdia niekoho, ako to ony trošku hanlivo pomenovali, "s veľmi silne konzervatívnym názorom." Akoby takýto názor skutočne škodil, nech by ho bol vyslovil ktokoľvek na svete. Hľadali niekoho na rozhovor mimo relácie, aby ho mohli zostrihať a neumožnili danej osobe potom reagovať pri ostatných dámach v diskusii v názorovej prevahe. Novinárka a moderátorka ani len netušila a asi stále netuší, že existujú ľudia, ktorí síce majú konzervatívnejšie názory, ale nie vymyté mozgy s neschopnosťou argumentovať, a ktorí sa venujú homosexuálne cítiacim osobám. Tomu hovorím poctivá príprava a kvalitná práca (stačilo pár klikov na internete)! Tak to už áno, RTVS, tlieskam! Takto sa rodia plodné, názorovo vyrovnané diskusie so snahou dospieť k čo najobjektívnejším záverom - o nás, bez nás a pre istotu aj bez niekoho s opačným názorom, aby nám nekazil radosť. 

Nebudem sa k tomu viac vyjadrovať - ale je to typický obraz médií na Slovensku, v ktorom sa jednoducho nevybočuje, lebo jedine médiá ľuďom majú právo ponúkať obrazy či analýzy problematík, ktoré vydávajú za pravdivé a poskytovať návody na to, ako k im pristupovať.