Pápež František priznal existenciu homosexuálnej loby v kúrii!

15.08.2020

Pápež na súkromnom stretnutí potvrdil, že na najvyšších miestach vo Vatikáne pôsobí homosexuálna loby.

Na popredných miestach vo Vatikáne pôsobí homosexuálna loby. Povedal to pápež František na súkromnom stretnutí s predstaviteľmi Konfederácie rehoľníkov v Latinskej Amerike a Karibiku (CLAR). CLAR podľa agentúry AP v utorok potvrdila, že jej predstavitelia si zo súkromnej audiencie u pápeža urobili poznámky. Skupina však vyjadrila ľútosť nad zverejnením poznámok a pápežovi sa ospravedlnila. Dokument vyšiel na čílskej progresivistickej stránke Reflexión y Liberación.

Pápež počas stretnutia uviedol, že v kúrii je veľa svätých ľudí, ale je tam aj "prúd skazenosti"..."Hovorí sa o 'gay loby' - a je to pravda, je to tu... Uvidíme, čo sa s tým dá robiť," povedal pápež.

Pápež vyjadril svoje obavy nad tendenciami v Cirkvi: v Cirkvi existuje pelagiánsky prúd, ktorý akoby zastal v časoch spred 60-tych rokov. Je to gnostický prúd, ktorý sa dá charakterizovať istým spôsobom aj ako panteistický. Najväčšiu pozornosť však strhli pápežove slová o prítomnosti homosexuálnej loby v samotnej kúrii. Poznatky o ich prítomnosti a dôležité zistenia o ich vplyve priniesli traja kardináli zo špeciálnej komisie na to určenej. Medzi nimi bol aj náš kardinál Jozef Tomko (Tomko, Herranz, De Giorgi).

Pápež potvrdil, že to nenechá bez dôsledkov. Hlavným problémom však je, že títo lobisti si vzájomne pomáhajú a chránia svoje pozície, ktoré sú zároveň kľúčové a na najvyšších cirkevných inštitúciách. A čo je najhoršie, snažia sa zmeniť doktrínu Cirkvi v téme homosexuality.

Zdá sa, že Benedikt XVI. nie náhodou na stretnutí Rímskej Kúrie definoval genderovú kultúru ako jednu z najťažších a najvážnejších výziev, ktorým musí Cirkev čeliť: netýka sa len dominujúcej kultúry vo svete ale nevyhnutne napáda aj Cirkev. Totiž, čoraz viac prednášateľov morálnej teológie v seminároch a na pápežských univerzitách vyučuje, že homosexualita je len stav, ktorý treba prijať, a nie "objektívna nezriadenosť", ako učí Katechizmus. Učia tiež, že problémom nie je vnútorná povaha homosexuality, ale len to, že ju svet neprijíma. Niektoré diecézy dokonca prijali pastoračné plány, ktoré majú pomôcť homosexuálnym párom "nažívať v pokoji" a tiež organizujú skupiny účastné na Gay Pride pochodoch.

Poznámka: Článok je zverejnený na webe hlavnespravy.sk.