Chodili spolu tri roky bez sexu. Bolo to dobré alebo zlé?

21.07.2017

So stratou panenstva sa neponáhľala

Joy sa priznáva, že sa jej vzťah bez sexu páčil, pretože otvoril úplne inú úroveň vzťahu. Keď sa zoznámila s Justinom bola panna a vôbec nebola nešťastná z toho, že s panenstvom počkala až do prvého ročníka vysokej školy.

Sex si však vedela vychutnať naplno. "Zbožňovala som predohru, pohlavný akt i chvíle po, milovala som skutočnosť, že svoje momenty sexuálneho uvoľnenia zdieľam s niekým, koho milujem," tešila sa z prvých skúseností.

Čím viac žien, tým väčší rešpekt

Justin stratil panictvo už v 16. rokoch a patril medzi chlapcov, ktorí sa držali hesla - s čím viac ženami spíte, tým máte väčší rešpekt rovesníkov. Takto to u neho fungovalo ešte aj počas vysokej školy.

Keď začal chodiť s Joy dlho bojoval s myšlienkou, že by mal fungovať vo vážnom vzťahu. Hoci počas celých štyroch rokov bol jeho vzťah s Joy fyzicky skvelý, emocionálne bol stále dosť neistý. Krátko po promócii sa rozišli.

Opäť spolu, ale v novej dimenzii

Po pár mesiacoch však opäť našli cestu k sebe a vzťah posunuli do nového rozmeru. Dohodli sa, že až do svadobného dňa budú držať celibát.

Pre vzťah, ktorý bol predtým postavený na fyzickej láske veľmi zaujímavé rozhodnutie, ale ukázalo sa, že dobré. Vydržali 1175 dní, presne do svadby. Bolo to pre oboch veľmi ťažké, ale obaja tvrdia, že to stálo za to. Prečo?

Zistili, že sex nie je to isté čo intimita

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo vlastne znamená byť v intímnom vzťahu? Rozhodne to nie je sexuálne zblíženie, ale hlboký intímny vzťah znamená silnú emocionálnu väzbu medzi partnermi.

Sex pritom vôbec nemusí byť jediným a najčastejším prejavom intimity, a tiež vášnivý bozk nemusí byť začiatok sexu.

Stali sa najlepšími priateľmi

Predtým boli najlepšími milencami, ale takmer vôbec neboli priateľmi. Keď odbúrali sex začali sa viac sústreďovať na svoje emócie, potreby, vnímali sa ako osobnosti, nie ako objekty sexuálnej túžby.

Naučili sa vychutnávať prítomnosť jeden druhého bez toho, aby boli vystavení sexuálnemu tlaku. Stali sa tak najlepšími priateľmi, ktorí spolu konzultovali každý jeden problém.

Naučili sa komunikovať

Kedysi takmer všetku komunikáciu riešili cez spoločný sex. Či už sa nudili, alebo sa chceli rozptýliť, urobiť si náladu alebo zmieriť sa po hádke, či zbaviť sa stresu z pracovného dňa - riešili to v posteli.

Počas dlhého celibátu sa naučili rozprávať o každom probléme, čítať jeden druhému z tváre, chápať vzájomné pocity a riešiť problémy iným spôsobom ako cez pohlavný styk.

Dostali sebakontrolu na vysokú úroveň

Žiť viac ako tri roky vo vzťahu s partnerom a nemať sexuálny kontakt, si vyžaduje veľkú dávku sebakontroly a neraz stačilo len veľmi málo a celá ich snaha by veľmi rýchlo skončila.

Vzájomnou podporou to však dokázali, a teraz vedia, že spolu zvládnu mnohé prekážky. Pochopili svoje slabé a silné stránky navzájom, naučili sa fungovať ako celok, ako tím, ktorý ide jasne za svojím cieľom.

To je bezpochyby do manželského života skvelá investícia...

Zdroj: https://diva.aktuality.sk/clanok/52163/chodili-spolu-tri-roky-bez-sexu-bolo-to-dobre-alebo-zle/