Ako vnímajú a žijú kresťania svoju homosexualitu?

08.10.2019

V príkladoch to, čo sa už do knihy Homosexualita bez farieb dúhy nevmestilo...

Pochádzam z veriacej rodiny a chodievam aj do kostola. Človek si nevyberá, do koho sa zamiluje. O tom hovorí aj pápež, takže nevidím problém v tom, že niekoho hľadám, hoci teraz som aj v štádiu, kedy sa nebránim posielaniu erotických fotiek. Proste ma to vzrušuje. Ani svoje klamstvá či zavádzanie vo virtuálnom svete neberiem vážne. Proste tam sa príde chalan uvoľniť, povoliť uzdu svojej fantázii. Nemusí to zoznamovanie sa či písanie si každý brať smrteľne vážne. Ak sa vrátim k tomu gay partnerstvu a sexu, samozrejme, tie náboženské dogmy sú staré a cirkev sa tiež reformuje, posúva dopredu, to nejde zastaviť. Nemal by som problém mať s mužom sex, keby k tomu došlo, a to beriem Bibliu vážne. No v podstate je to kniha plná metafor, takže si ju môže každý vyložiť po svojom. Vzťah s Bohom je určite dôležitejší ako kniha. Pokiaľ človek trochu študuje teológiu, stratí veľa ideálov, čo umocní ešte kontakt s vedou a technikou. Poznám veľa chalanov, ktorí chceli byť kňazmi a nakoniec skončili v predposlednom ročníku štúdia, lebo to proste nezvládli, čo sa týka presvedčenia. Pre mňa je vzťah s Bohom niečo ako meditácia, no v paralelnom svete by som asi bol ateista.

študent filozofie (20)


Je ťažké interpretovať postoje Boha, keďže ho nikdy nikto nevidel a nikdy sa s ním nikto nerozprával, teda v novodobej histórii nie, ale v Biblii sa píše, že je homosexuálny sex je smrteľný hriech. Viera sa ale nedá žiť podľa toho, čo je napísané, musíš ju žiť podľa toho, čo cítiš. Ja verím, že Boh sa díva aj na homosexuálne vzťahy s veľkou láskou, ak sa majú obaja naozaj veľmi radi.

Venujú sa nám niektorí kňazi, ale mnohí radšej ani neradia, lebo netušia, čo nám majú povedať.

študent farmácie (21) 


Boh nás stvoril a dal nám takéto city. Je len na nás, ako s tým naložíme. Teda ak s láskou, je to v poriadku. Kresťania hovoria o gay sexe, ako keby to nebolo normálne, ale je to normálna súčasť života a aj nášho tela. Sex patrí do životov ľudí, ktorí sa milujú. Neverím cirkvi. Žijem život podľa svojho najlepšieho úsudku a podľa toho, ako ma vychovali rodičia. Nemávam úlety, svojho partnera som miloval. Žijem normálne a prirodzene. Nepotrebujem na to návod ani Bibliu.

lekár (27)


Možno ešte na záver:

  • Niečo pre mladých ľudí robiť treba. Čakať je to najhoršie, čo môžeme robiť, pretože doba a názory neskutočne rýchlo progredujú. Lenže nie v prospech morálnych a duchovných hodnôt, ale v prospech šokujúceho, pikantného, nespútaného a svojvoľného. Lákavý je svet, v ktorom je možné všetko. Hladný a hľadajúci mladý život žije vo viere, že toto odviazané ho urobí slobodným, nezávislým a šťastným - aspoň teda kým je mladý. Približujme sa mladým ľuďom, otvárajme citlivé témy z vlastnej iniciatívy, my im dajme jesť. Iba modliť sa nestačí.
  • Mladí ľudia strácajú vieru alebo nepotrebujú brať Boha vážne a je aj celkom jedno, ako sú sexuálne orientovaní. V podstate im Boha nemá kto odprezentovať takého, aký je, pretože čím ďalej, tým v menšom počte sŕdc prebýva.
  • Neexistuje zvrhlý ani zvrátený mladý človek, ani mladý človek, ktorý nevie, čo od dobroty. Dokonca ani pomýlený neznaboh. Existuje len zranený mladý človek. Zranený rodinou, okolím, sebou, ale aj cirkvou.
  • Ak vám niekto povie: "Som homosexuál," odnaučte sa počuť: "Spávam s mužmi." Alebo: "Rád by som s tebou niečo mal." Sú to normálni ľudia s podobnými, ak nie rovnakými problémami ako väčšina a niektorí s mužom nemali ešte absolútne nič erotické, iní len nejaké pokusy o zblíženie sa. Množstvo kontaktov nekončí nevinne len kvôli tomu, že mladý človek sa musí prispôsobiť, ak si chce kontakt udržať a cez neho i pozornosť a záujem. Berie to, čo je a o čom si myslí, že sa robiť má, lebo to takto robí väčšina. Ak nemá dostupné vzory, ktoré by ho milovali (a s láskou viedli), koho má nasledovať?
  • Kríza mužskosti, otcovstva a priateľstva znásobuje každé zranenie vo vzťahoch a v emocionalite a potencuje túžbu napĺňať si deficit takým spôsobom, aký je dostupný alebo nad ktorým preberá kontrolu pud, nie rozum a nezotročená vôľa.